Witaj na stronie akcji Wampiriada!

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie tarnowskiej edycji akcji studenckiego honorowego krwiodawstwa "Wampiriada".
Podstawowym celem naszej akcji jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego poprzez jak największą ilość zebranej krwi. Naszą misją jest uświadomienie społeczeństwa oraz ukazanie tak łatwego sposobu pomocy drugiemu człowiekowi, jakim jest honorowe krwiodawstwo.

Pierwsza Wampiriada w nowym budynku już w czwartek!

Zapraszamy na kolejną akcję wampiriady, tym bardziej, że jest okazja zwiedzenia nowo otwartego budynku Insytutu Ochrony Zdrowia. Akcja odbędzie się 7 marca 2013 (czwartek) roku w sali nr. 204, w nowym budynku G. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Mickiewicza 8. Będziemy na Was czekać w godzinach od 9 do 13. Przy okazji można również otrzymać ciekawe gadżety. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
 
Wszyscy chętni do oddania krwi powinni pamiętać o spełnieniu następujących warunków: 
 
- niezbędne jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość: np. dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy, paszport (skończone 18 lat), 
- dawca wielokrotny winien również mieć przy sobie legitymację HDK PCK, 
- każdy, kto zgłasza się do oddania krwi winien być po spożyciu niskokalorycznego posiłku i w ogóle dobrym samopoczuciu, 
- kandydat na dawcę powinien być zdrowy i w ciągu 4 dni przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu. 
 
Czasowo dyskwalifikuje do oddania krwi: kontakt z zakaźnie chorym lub przebyta ostra choroba zakaźna, szczepienia ochronne, ciąża, okres karmienia piersią, miesiączka, zażywane leki. 
 
Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla dawcy z uwagi na stosowane w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. 
 
Do udziału w akcji, organizatorzy zapraszają studentów i pracowników PWSZ oraz wszystkich chętnych. 
 
Klub przypomina, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej zostały przywrócone uprawnienie do bezpłatnych przejazdów autobusami tarnowskiej komunikacji miejskiej dla osób, które oddadzą krew w punkcie krwiodawstwa.
 
Plakat akcji:
 
 
Dla wszystkich upominki od naszych sponsorów.