Witaj na stronie akcji Wampiriada!

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie tarnowskiej edycji akcji studenckiego honorowego krwiodawstwa "Wampiriada".
Podstawowym celem naszej akcji jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego poprzez jak największą ilość zebranej krwi. Naszą misją jest uświadomienie społeczeństwa oraz ukazanie tak łatwego sposobu pomocy drugiemu człowiekowi, jakim jest honorowe krwiodawstwo.

O nas

Klub Honorowego Krwiodawstwa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie powstał w drugim roku istnienia uczelni (1999/2000).
Podczas 11 lat istnienia dzięki intensywnej pracy zarządu i opiekunów klubu, przy wsparciu rektorów i wykładowców uczelni, studenci oddali ponad 1500l krwi. W pierwszym roku było to niecałe 7l krwi, na półmetku działania (2006)- 160l, a w 2011 blisko 320l krwi.
Dużą zasługę w tym mają sponsorzy zbiorowych akcji oddawania krwi (Wampiriad), których było już 32 (pierwsza odbyła się w maju 2004): Jego Magnificencji rektora, instytucji kultury i sportu miasta Tarnowa a ostatnio również firm i osób prywatnych.
Miały również miejsce wyjątkowe sytuacje, które na akcję oddawania krwi przyciągały ponad 100 studentów (wizyta Benedykta XVI w Krakowie oraz choroba tarnowianki Agaty Mróz).
Wymiernym dowodem sukcesów mogą być wyniki w rywalizacji pomiędzy członkami klubów szkół i uczelni: od roku 2004 pierwsze miejsca na terenie Tarnowa. Rok 2011 przyniósł sukces w postaci wygranej w Małopolsce oraz III miejsce w Polsce w VIII Edycji „Młoda Krew Ratuje Życie” w kategorii: wskaźnik aktywności tj: ilość krwi oddanej w ramach Turnieju w przeliczeniu na jednego studenta.

Liczymy na dalszą aktywność młodzieży studenckiej i hojność sponsorów.