Witaj na stronie akcji Wampiriada!

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie tarnowskiej edycji akcji studenckiego honorowego krwiodawstwa "Wampiriada".
Podstawowym celem naszej akcji jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego poprzez jak największą ilość zebranej krwi. Naszą misją jest uświadomienie społeczeństwa oraz ukazanie tak łatwego sposobu pomocy drugiemu człowiekowi, jakim jest honorowe krwiodawstwo.

Kwiecień i maj pod znakiem honorowego oddawania krwi

Zbliżają się kolejne edycje tarnowskiej wampiriady. Pierwsza z nich już w kwietniu - 8.04.2014 we wtorek. Tradycyjnie odbędzie się ona w budynku G (Instytut Ochrony Zdrowia, PWSZ w Tarnowie), w godzinach 8.00 - 12.00, sala 204. Przy okazji można skorzystać z darmowych upominków od nas i naszych partnerów. Oczywiście każdemu z dawców przysługuje darmowy miesięczny bilet komunikacyjny. Jeśli nie możesz skorzystać z akcji w kwietniu już dzisiaj zapraszamy na akcję majową (8 maja).
 
Wszyscy chętni do oddania krwi powinni pamiętać o spełnieniu następujących warunków: 
 
- niezbędne jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość: np. dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy, paszport (skończone 18 lat), 
- dawca wielokrotny winien również mieć przy sobie legitymację HDK PCK, 
- każdy, kto zgłasza się do oddania krwi winien być po spożyciu niskokalorycznego posiłku i w ogóle dobrym samopoczuciu, 
- kandydat na dawcę powinien być zdrowy i w ciągu 4 dni przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu. 
 
Czasowo dyskwalifikuje do oddania krwi: kontakt z zakaźnie chorym lub przebyta ostra choroba zakaźna, szczepienia ochronne, ciąża, okres karmienia piersią, miesiączka, zażywane leki. 
 
Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla dawcy z uwagi na stosowane w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. 
 
Do udziału w akcji, organizatorzy zapraszają studentów i pracowników PWSZ oraz wszystkich chętnych. 
 
Klub przypomina, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej zostały przywrócone uprawnienie do bezpłatnych przejazdów autobusami tarnowskiej komunikacji miejskiej dla osób, które oddadzą krew w punkcie krwiodawstwa.
 
Plakat akcji:
 
 
Dla wszystkich upominki od naszych partnerów, oraz miesięczny bilet komunikacyjny.